Махараштра: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: sk:Maháraštra
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: pl:Maharasztra)
с (Бот Додава: sk:Maháraštra)
[[sa:महाराष्ट्र]]
[[simple:Maharashtra]]
[[sk:Maháraštra]]
[[sr:Махараштра]]
[[sh:Maharashtra]]
86.434

уредувања