Разлика помеѓу преработките на „Леб“

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
 
'''Лебот''' е дел од основните состојки во исхраната. Тој се подготвува со печење, парење или пржење на [[тесто]] кое претежно се состои од [[брашно]] и [[вода]]. [[сол|Солта]] најчесто е потребна, а понекогаш се користи и квасец.
Некои видвивидови леб содржат и зачини и зрна како [[сусам]] и [[афион|мак]] кои можат да се користат и за декорација.
 
Лебот може да се јаде сам,намачкан со [[путер]], путер од [[кикирики]], [[маргарин]], или сладок намаз како [[џем]], [[желе]], [[мармалад]], [[мед]], или пак се користи како дел од [[сендвич]]и. Може да биде само печен или дополнително печен на тостер и може да се сервира на секаква температура и на секое место..
Анонимен корисник