Разлика помеѓу преработките на „Цветан Тодоров“

Додадени 6 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
наставка= |
роден-дата= [[1 март]], [[1939]] |
роден-место= София[[Софија]], [[Бугарија]] |
починал-дата= |
починал-место= |
Анонимен корисник