Разлика помеѓу преработките на „Усќудар“

Додадени 22 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: ru:Ускюдар
с (Бот Додава: fi:Üsküdar)
с (Бот Додава: ru:Ускюдар)
[[es:Üsküdar]]
[[fa:اسکدار]]
[[fi:Üsküdar]]
[[fr:Üsküdar]]
[[hu:Üsküdar]]
[[it:Üsküdar]]
[[sw:Üsküdar]]
[[ja:ユスキュダル]]
[[lad:Üsküdar]]
[[lv:Īskīdaras rajons]]
[[hu:Üsküdar]]
[[nl:Üsküdar]]
[[ja:ユスキュダル]]
[[no:Üsküdar]]
[[pl:Chryzopol]]
[[pt:Üsküdar]]
[[ru:Ускюдар]]
[[fi:Üsküdar]]
[[sv:Üsküdar]]
[[sw:Üsküdar]]
[[tr:Üsküdar, İstanbul]]
86.434

уредувања