Разлика помеѓу преработките на „Органометална хемија“

Нема измена во големината ,  пред 14 години
с
(Нова страница: '''Органометални соединенија''' се органските соединенија во кои се вкл...)
 
с (robot Mijenja: pt:Compostos organometálicos)
[[es:Química organometálica]]
[[fr:Organométallique]]
[[he:כימיה אורגנומתכתית]]
[[hu:Fémorganikus kémia]]
[[id:Kimia organologam]]
[[it:Chimica metallorganica]]
[[ja:有機金属化学]]
[[he:כימיה אורגנומתכתית]]
[[la:Chemica Organometallica]]
[[lb:Organometallchimie]]
[[lt:Organometaliniai junginiai]]
[[hu:Fémorganikus kémia]]
[[nl:Organometaalchemie]]
[[ja:有機金属化学]]
[[pl:Związki metaloorganiczne]]
[[pt:Compostos Organometálicosorganometálicos]]
[[simple:Organometallic compound]]
[[su:Kimia organologam]]
21.521

уредување