Гордонска брана: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: tr:Gordon Barajı
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: no:Gordon vannkraftverk)
с (Бот Додава: tr:Gordon Barajı)
[[ru:Плотина Гордон]]
[[sv:Gordondammen]]
[[tr:Gordon Barajı]]
[[vi:Đập Gordon]]
[[zh:戈登坝]]
86.434

уредувања