Тетрастил: Разлика помеѓу преработките

Одземени 55 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:TempleOfPortunus-ForumBoarium.jpg|200px|thumb|right|[[Портунов храм]] во тетрастил]]
[[Податотека:tetrastil.png|thumb|right|200px|Цртеж на [[Храм на Атена Ника|храмот на Атена Ника]] во тетрастил]]