Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: tl:Kursk Oblast
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с Бот Додава: eo:Kurska provinco
с Бот Додава: tl:Kursk Oblast
Ред 87:
[[sw:Kursk Oblast]]
[[ta:கூர்ஸ்க் ஒப்லாஸ்து]]
[[tl:Kursk Oblast]]
[[tr:Kursk Oblastı]]
[[tt:Курск өлкәсе]]
127.524

уредувања