Азотна киселина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: az:Nitrat turşusu
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Менува: vi:Axít nitric)
с (Бот Додава: az:Nitrat turşusu)
 
[[ar:حمض النتريك]]
[[az:Nitrat turşusu]]
[[bs:Dušična kiselina]]
[[br:Trenkenn nitrek]]
86.434

уредувања