Разлика помеѓу преработките на „Ацтечка митологија“

Додадени 25 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: no:Aztekisk mytologi
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
с (Бот Додава: no:Aztekisk mytologi)
[[fr:Mythologie aztèque]]
[[it:Mitologia azteca]]
[[ja:アステカ神話]]
[[lt:Actekų mitologija]]
[[nl:Azteekse mythologie]]
[[ja:アステカ神話]]
[[no:Aztekisk mytologi]]
[[pt:Mitologia asteca]]
[[ro:Mitologie aztecă]]
86.434

уредувања