Википедија:Означени ревизии: Разлика помеѓу преработките

с
ситна поправка
с (ситна поправка)
{{ombox|text=Оваа страница претставува '''недовршено начело''' на македонската Википедија.}}
{{начело|ВП:ОР}}
'''ОбележаниОзначени ревизии''' ({{lang-en|flagged reviews}}) е име на [[:mw:Help:Extension:FlaggedRevs|техничка можност]] на [[МедијаВики]] која <span class="plainlinks">[http://mk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%92%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%98%D0%B0:%D0%A1%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%87%D0%B5%D1%88%D0%BC%D0%B0_(%D0%98%D0%B4%D0%B5%D0%B8)&oldid=1078965 по барањето на вики-заедницата]</span> стана достапна за овој проект, почнувајќи од [[24 април]] [[2010]]. Ова начело се однесува на нејзината употреба.
 
[[als:Wikipedia:Gesichtete Versionen]]