Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Внимание“

параметарот „reason=“ го заменувам со „причина=“
(обновување)
(параметарот „reason=“ го заменувам со „причина=“)
| demospace = {{{demospace|}}}
| type = style
| text = {{{1|Оваа статија}}} '''можеби бара дополнително внимание за да ги исполни [[Википедија:Прирачник за стилот|стандардите за квалитет]]''' на Википедија. <small>{{#if:{{{2|{{{reasonпричина|}}}}}}|Конкретниот проблем е: <em>{{{2|{{{reasonпричина|}}}}}}</em>.&nbsp;}}<br>Ве молиме [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} подобрете ја оваа {{{1|{{#if:{{NAMESPACE}}|страница за {{NAMESPACE}}|статија}}}}}] ако можете.</small> {{#if:{{{date|}}}|<small>''({{{date}}})''</small>}}
}}<includeonly>{{#switch:{{NAMESPACE}}
| {{ns:0}} <!-- Main = talk = image = template -->
| Template={{DMC|Статии за средување|од|{{{date|}}}|Сите страници за средување}}
}}</includeonly><!--{{Cleanup}} end--><noinclude>
 
{{pp-template|small=yes}}
{{документација}}
<!-- Додавајте категории и интервикија во потстраницата /doc, не тука! -->