Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Ревизија на избрани статии“

с
+кратенка
(нова страница)
 
с (+кратенка)
[[Податотека:Featured article star - cross.svg|лево|50п|врска=|alt=]] {{кратенка|ВП:РИС}} На оваа страница правиме '''ревизија на избраните статии''' со која проверуваме дали статиите кои порано сме ги избрале сè уште ги исполнуваат [[Википедија:Критериуми за избрана статија|критериумите за избрана статија]]. Во овој момент на македонската Википедија има '''{{PAGESINCATEGORY:Избрани статии}}''' избрани статии кои можат да се најдат во [[:Категорија:Избрани статии]].
 
Ако сметате дека некоја избрана статија не ги исполнува стандардите за да биде избрана, тогаш: