Разлика помеѓу преработките на „Игор Ѓузелов“

Додадени 76 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Фудбалер)
с
| реп-обнова =
}}
'''Игор Ѓузелов'''
'''Игор ({{роден Ѓузелов'''во|Скопје}}, {{роден на|2|април|1976}}) е македонски професионален фудбалер, кој игра на бековската позиција. Исто така бил и член на [[Македонска фудбалска репрезентација|македонската фудбалска репрезентација]] до [[2003]] година. Во моментот Ѓузелов игра за [[Серкл Бриж]] во [[Белгија]].
 
{{Македонија-фудбалер-никулец}}