Разлика помеѓу преработките на „Елтон Џон“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: fo:Elton John)
| Instrument = [[пијано]], [[тастатура]]
| Voice_type =
| Genre = попрок
| Occupation = [[пеење|пејач]], текстописец, [[композитор]], [[пијано|пијанист]]
| Years_active = 1969 - денес
Анонимен корисник