Деловен план: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 12 години
[непроверена преработка][непроверена преработка]
==Употреби==
===Вложен капитал===
*Бизнис план спорови - обезбедуват начин како да вложениот капитал стигне до ветените проекти.
*Бизнис планови за проценување на вложениот капитал - се фокусираат на квалитативните фактори како екипа.
 
===Јавни понуди===
*Во јавните понуди, потенцијалните вложувачи може да ги проценуваат погледите на акредитивната компанија.
*Во корпорацијата
Анонимен корисник