Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Додадени 95 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
[[Категорија:Градови во Кралството Македонија]]
[[Категорија:Престолнини на Кралството Македонија]]
[[Категорија:Археолошки локалитети во Грција]]
[[Категорија:Егејска Македонија]]