Разлика помеѓу преработките на „Михаил Герџиков“

Додадени 60 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[[Категорија:Анархисти|Г]]
[[Категорија:Бугарски револуционери од Тракија|Г]]
[[Категорија:Македонски војводи]]
 
[[bg:Михаил Герджиков]]
[[de:Michail Gerdschikow]]