Разлика помеѓу преработките на „Александар Турунџев“

нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Дејци на ВМОРО|Туру]]
[[Категорија:Македонски војводи]]
 
[[bg:Александър Турунджев]]
[[sr:Александар Турунџев]]