Разлика помеѓу преработките на „Римска Република“

Додадени 20 бајти ,  пред 9 години
с
Бот: Промена на шаблон: Римска влада
с
с (Бот: Промена на шаблон: Римска влада)
{{Политики на Стариот Рим}}
{{Римска влада}}
'''Римска Република''' го означува периодот на државно уредување на римската држава во времето меѓу [[Римското Кралство]] (510 г. п.н.е.) и воспоставувањето на [[Римската Империја]] на 13 јануари 27 г. п.н.е.
 
941.847

уредувања