Разлика помеѓу преработките на „Крал на Рим“

Додадени 20 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Римска влада
с (Бот Додава: tl:Hari ng Roma)
с (Бот: Промена на шаблон: Римска влада)
{{Политики на Стариот Рим}}
{{Римска влада}}
'''[[Крал]] на [[Римско кралство|Рим]]''' или '''Рекс''' ([[латински јазик|лат.]]: rex, regis) бил главниот магистрат на [[Римско кралство|Римското кралство]].
 
941.847

уредувања