Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Одземени 3 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Избрана}}
 
[[Категорија:Градови во АнтичкаКралството Македонија|Пела]]
[[Категорија:Археолошки локалитети во Грција]]
[[Категорија:Егејска Македонија]]