Разлика помеѓу преработките на „Тирима“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{start box}}
{{succession box
|title = Крал на [[КралствотоКралство Македонија|Македонија]]
|before = [[Коин]]
|after = [[Пердика I]]