Разлика помеѓу преработките на „Тирима“

Одземени 18 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Менува Категорија:Аргеади)
с
[[Податотека:Ancient Macedonian Symbol.jpg|thumb|200px|Македонското сонце со кралската дијадема во сончевата топка, симбол на Македонското царство]]
 
'''Тирима''' бил третиот крал на [[АнтичкаКралството Македонија|Македонија]].
 
{{start box}}
|years = -700 г.п.н.е }}
{{end box}}
 
 
{{Никулец-Античка Македонија}}
{{Кралеви на Античка Македонија}}
 
[[Категорија:Аргеадска династија| ]]
 
[[af:Tirimmas van Masedonië]]