Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Додадени 6 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
[[Категорија:Аргеадска династија]]
[[Категорија:Кралеви на АнтичкаКралството Македонија]]
 
[[af:Perdikkas I van Masedonië]]