Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Одземени 67 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Менува Категорија:Аргеади)
с
}}
{{end box}}
 
 
{{Кралеви на Античка Македонија}}
 
 
 
 
{{Никулец-Античка Македонија}}
{{Кралеви на Античка Македонија}}
 
[[Категорија:Аргеадска династија| ]]
[[Категорија:Кралеви на Античка Македонија]]