Разлика помеѓу преработките на „Птоломеј II Керавн“

Додадени 23 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Менува Категорија:Антигониди
с (Бот: Менува Категорија:Птолемаиди)
с (Бот: Менува Категорија:Антигониди)
 
[[Категорија:Кралеви на Античка Македонија]]
[[Категорија:АнтигонидиАнтигонидска династија]]
[[Категорија:Птоломејска династија]]
 
941.847

уредувања