Разлика помеѓу преработките на „Птоломеј II Керавн“

с
Бот: Менува Категорија:Птолемаиди
с
с (Бот: Менува Категорија:Птолемаиди)
[[Категорија:Кралеви на Античка Македонија]]
[[Категорија:Антигониди]]
[[Категорија:ПтолемаидиПтоломејска династија]]
 
[[ca:Ptolemeu Ceraune]]
941.847

уредувања