Разлика помеѓу преработките на „Аминта III“

Додадени 23 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Менува Категорија:Аргеади
с
с (Бот: Менува Категорија:Аргеади)
 
[[Категорија:Кралеви на Античка Македонија]]
[[Категорија:АргеадиАргеадска династија]]
 
[[af:Amintas III van Masedonië]]
941.847

уредувања