Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Додадени 23 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Менува Категорија:Аргеади
с (Бот: Промена на шаблон: MacedonKings)
с (Бот: Менува Категорија:Аргеади)
{{Кралеви на Античка Македонија}}
 
[[Категорија:АргеадиАргеадска династија| ]]
[[Категорија:Кралеви на Античка Македонија]]
 
941.847

уредувања