Разлика помеѓу преработките на „Румелија“

Додадени 60 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
 
 
[[Категорија:Отомански провинции на Балканот]]
[[Category:Provinces of the Ottoman Empire in the Balkans]]
[[Категорија:Поделени региони]]
[[Category:Divided regions]]
[[Категорија:Византија]]
[[Category:Byzantine Empire]]
[[Категорија:Отоманска Грција]]
[[Category:Words of Turkish origin]]
 
[[Category:Ottoman Greece]]
 
[[af:Roemelië]]