Разлика помеѓу преработките на „Јужна Каролина“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот Менува: tl:Timog Carolina
с (Бот Додава: bi:Saut Carolina)
с (Бот Менува: tl:Timog Carolina)
[[ta:தென் கரொலைனா]]
[[th:รัฐเซาท์แคโรไลนา]]
[[tl:SouthTimog Carolina]]
[[tr:Güney Karolina]]
[[tt:Көньяк Каролина]]