Разлика помеѓу преработките на „Филип V Македонски“

Додадени 47 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: MacedonKings)
с
{{succession box| before = [[Антигон III Досон]] | title = [[Крал на Античка Македонија]]|years= [[221 п.н.е.]]–[[179 п.н.е.]] | after = [[Персеј]]}}
{{end box}}
 
{{Кралеви на Античка Македонија}}
 
[[Категорија:Кралеви на Античка Македонија]]
[[Категорија:Антигониди]]
 
[[ar:فيليب الخامس ملك مقدونيا]]