Разлика помеѓу преработките на „Состен“

Додадени 46 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: MacedonKings)
с
}}
{{end box}}
{{Кралеви на Античка Македонија}}
 
{{Кралеви на Античка Македонија}}
{{Античка Македонија-никулец}}
 
[[Категорија:Кралеви на Античка Македонија]]
[[Категорија:Антигониди]]
 
[[da:Sosthenes af Makedonien]]