Разлика помеѓу преработките на „Птоломеј II Керавн“

Додадени 46 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: MacedonKings)
с
 
[[Категорија:Кралеви на Античка Македонија]]
[[Категорија:Антигониди]]
[[Категорија:Птолемаиди]]