Разлика помеѓу преработките на „Аминта III“

Одземени 2 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Кралеви на Античка Македонија}}
 
[[Категорија:Аргеади| ]]
[[Категорија:Кралеви на Античка Македонија]]
[[Категорија:Аргеади| ]]
 
[[af:Amintas III van Masedonië]]