Разлика помеѓу преработките на „Александар III (појаснување)“

с
нема опис на уредувањето
с
 
*[[Папа Александар III]], папа од [[1159]] до [[1181]].
*[[Александар III, крал на (Русија)]] (1845-1894), император на Русија.
*[[Александар III, крал на (Шкотска)]] (1241-1286), крал на Шкотска.
*[[Александар III, крал на МакедонијаМакедонски]], исто така познат како Александар Велики.
 
[[de:Liste der Herrscher namens Alexander]]