Разлика помеѓу преработките на „Сончево зрачење“

Додаден 211 бајт ,  пред 10 години
с
с (Бот Менува: ro:Radiație solară)
 
== Надворешни врски ==
*[http://energetskaefikasnost.co.cc/?p=175 Герила колектор -Како да изработите свој сончев панел за топла вода за помалку од 1000 денари]
* [http://www.eoearth.org/article/Solar_radiation Соларна радијација - Енциклопедија на Земјата]
* [http://www.ngdc.noaa.gov/stp/SOLAR/ftpsolarirradiance.html Архива на податоци за соларно зрачење 1978-2007]
12

уредувања