Разлика помеѓу преработките на „Леон“

Додадени 33 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: arz:مملكة ليون)
|event_end = [[Војна за шпанското наследство]]
|p1 = Кралство Астуриас
|flag_p1 = Emblema del Reino de Asturias.svg
|s1 = Круна на Кастилја
|flag_s1 = Banner of arms crown of Castille Habsbourg style.svg
Анонимен корисник