Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Бутан“

Одземени 40 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија-знаме)
{{Азија по тема|Знаме на}}
 
[[Категорија:Знамиња]]
[[Категорија:Национални симболи на Бутан]]