Разлика помеѓу преработките на „Принципат“

Одземени 108 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
с
 
[[Категорија:Стар Рим]]
[[Категорија:Римска Империја]]
[[Категорија:Римско царство]]
[[Категорија:Римска Империја]]