Разлика помеѓу преработките на „Шангај“

Додадени 3 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Менува: zh-classical:上海市
с (Бот менува: cite web -> цитирана веб страница)
с (Бот Менува: zh-classical:上海市)
[[za:Sanghaij]]
[[zh:上海市]]
[[zh-classical:上海]]
[[zh-min-nan:Siōng-hái-chhī]]
[[zh-yue:上海]]
59.415

уредувања