Разлика помеѓу преработките на „Централен комитет на МРО“

нема опис на уредувањето
{{МРО}}
'''Централниот комитет на МРО''' е највисокиот одлучувачки орган на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]] помеѓу два конгреса. Членови на Централниот комитет се:
 
 
[[bg:Централен комитет на ВМОРО и ВМРО]]
 
{{МРО}}