Јомкипурска војна: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
Бот Менува: ro:Războiul de Iom Kipur
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Менува: ro:Războiul de Iom Kipur)
[[pl:Wojna Jom Kippur]]
[[pt:Guerra do Yom Kipur]]
[[ro:Războiul de YomIom Kipur]]
[[ru:Война Судного дня]]
[[simple:Yom Kippur War]]
46.384

уредувања