Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Ботаника-никулец“

Нема измена во големината ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
с (Шаблон:Botany-stub преместена како Шаблон:Ботаника-никулец: Превод)
с
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Image:gudonija.jpg|50px70px| ]]</td ><td >''&nbsp;Оваа [[ботаника|ботаничка]] статија е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</td ></tr ></table ></div >[[Категорија:Ботанички никулци]]