Разлика помеѓу преработките на „Борис ІІІ“

Одземени 57 бајти ,  пред 10 години
с
има извори
с (има извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за монарх
| name = Борис ІІІ Обединител
| place of burial = [[Рилски манастир|Рилскиот манастир]]
|}}
 
 
'''Борис ІІІ''' е [[цар]] на [[Бугарија]] ([[1918]]-[[1943]]). Тој го наследува бугарскиот царски престол по абдикациjата на татко му [[цар Фердинанд]].