Разлика помеѓу преработките на „Нахија“

Додадени 110 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Никулец од областа на историјата}}
 
[[Категорија:ОтоманскаАрапски империјазборови]]
[[Категорија:Административна поделба на Отоманската империја]]
 
[[ar:ناحية إدارية]]