Каза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Административна поделба на Отоманската империја]]
[[Категорија:Арапски зборови]]
 
[[bg:Кааза]]