Разлика помеѓу преработките на „Голем везир“

Додадени 58 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
[[Категорија:Турски титули]]
[[Категорија:Управување со Отоманската империја]]
[[Категорија:Голем везир на Отоманската империја| ]]
[[Категорија:Историја на Иран]]
 
[[en:Grand Vizier]]