Разлика помеѓу преработките на „Абдул Азис“

Додадени 87 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: hu:Abdul-Aziz oszmán szultán)
{{Отомански султани}}
 
[[Категорија:Отомански султани од 19 век]]
[[Категорија:ОтоманскаВитези империјана Подвеската]]
[[Категорија:Витези на Златното Руно]]
[[Категорија:Родени во 1830 година]]
[[Категорија:Починати во 1876 година]]